Shumway Farms, LLC

2325 Hwy 241

Afton, WY 83110

(307) 885-0110

  • Instagram Social Icon
  • Facebook App Icon

© 2016 - Shumway Farms, LLC

Get the FREE guide to the best homemade ice cream EVER!

Our Farm Store

Fall/Winter Hours
Monday - Saturday- 8:00 AM - 8:00 PM
Closed Sundays
(Self-Serve/Checkout For Season - Cartoned Ice Cream Only)

All of our products can be purchased directly at our farm store at wholesale prices. CLICK HERE for store location.

 

Current price listings are as follows:

Ice Cream

Kiddie Scoop..........................................$2.50

Single Scoop..........................................$3.50

Double Scoop.........................................$6.00

Triple Scoop............................................$8.50

Pints...........................................................$5.00

Quarts........................................................$7.50

Half-Gallon.............................................$13.00

Milk Shakes (16 oz)...............................$6.50

Milk

Cream-Line Milk (Gallon)......................$5.50

Cream-Line Milk (Half-Gallon)............$3.00

Raw Whole Milk (Gallon).......................$5.50

Raw Whole Milk (Half-Gallon)............ $3.00

Raw Whole Milk (16 oz).........................$1.75

Raw Whole Milk (8 oz)...........................$1.00

Raw Chocolate Milk (Half-Gallon)..... $4.00

Raw Chocolate Milk (16 oz)..................$2.00

Raw Chocolate Milk (8 oz)................... $1.25

Raw Cream

Raw Regular Cream (pints)................. $5.00

Raw Heavy Cream (pints)......................$5.00

Yogurt

Icelandic Skyr (pints)............................. $4.50

Icelandic Skyr (5 oz)............................... $1.50

Grass-Fed Beef

Lean Ground Beef (1 lb pack)........ $5.00/lb

Lean Ground Beef Patties................$7.00/pk (4 patties)

ROASTS

Chuck Roast ......................................$6.00/lb

Rump Roast........................................$6.00/lb

Sirloin Tip Roast................................$6.00/lb

Eye of Round Roast..........................$6.00/lb

New York Roast.................................$7.00/lb

Tenderloin Roast...............................$7.00/lb

Ribeye Roast.......................................$7.00/lb

Tri-Tip Roast...................................... $8.50/lb

Prime Rib Roast................................ $9.00/lb

STEAKS

Tenderloin Steaks............................. $12.00/lb

New York Strip Steaks......................$11.00/lb

Ribeye Steaks......................................$10.00/lb

Sirloin Steaks.......................................$9.50/lb

T-Bone Steaks......................................$9.00/lb

Round Steaks........................................$8.00/lb

OTHER

Brisket ................................................... $5.50/lb

Broth Bones ......................................... $4.00/lb
Short Ribs.............................................. $5.00/lb

 

Pastured Chicken

Whole Birds (3.5-4.5 lb) .................... $18.00

Whole Birds (4.6+ lb) ......................... $20.00

Skinless Breasts (2-pk)..................... $15.00

Skinless Tenders (6-pk).................... $9.00

Legs & Thighs (2-pk).......................... $7.00

Wings (6-pk) .........................................$7.00

Feet .........................................................$3.00/lb

Pork

Sausage....................................... $3.50/pk (1 lb)

Ground Pork............................... $3.50/pk (1 lb)

Roasts (Loin & Shoulder)........ $3.50/lb

Pork & Shoulder Chops........... $4.00/lb

Spare Ribs....................................$4.00/lb

Country Style Ribs......................$4.00/lb

Lard (1 lb pack)............................$4.00

 

Gossner Cheese (made in Cache Valley, Utah)

Mild Cheddar (1 lb)...................................$3.50

Colby Jack (1 lb)........................................$3.50

Pepper Jack (1 lb).....................................$3.50

Mozzarella ( lb)..........................................$3.50

Swiss (1 lb).................................................$3.50

Curds (1 lb bags)................................$6.00/bag

Other

Farm-Fresh Free-Range Eggs.............$4.50

DairyGold Butter.......................................$3.75